Saturday, September 21, 2013

Şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk...

Bir önceki yazımda belirttiğim gibi Alp de artık normal okullu oldu. Gideceği okulun hazırlık sınıfına gidiyor. 2008 doğumlu, seneye 1.sınıfa gidiyor olacak.
Artık bir üst okula geçince manzara çok değişiyor. Okulda büyük çocuklar var. Mecburen daha ciddi sistem var karşınızda. Okulun içinde neler oluyor bilemiyorsunuz.
Karışamazsınız, zaten doğru da değil karışmak. Her kafadan bir ses çıkıyor zaten. Bizim minicik anaokulunda bile gördük bunu. Herkesin doğruları ve yanlışları farklı.
Zaten okula vermeden önce epey bir araştırma yapmış oluyorsunuz. Diğer velilerle konuşuyorsunuz. Kimisi SBS başarısı istiyor, kimisi sosyal ortamına, kimisi kampüs imkanlarına bakıyor.
Bizim için butik bir okul olması, okulun aynı anda birçok yerde şube açmamış olması önemli. Köklü okul olmasını istiyorduk, o zaman oradan yetişen insan profili az-çok belli oluyor.
Akademik ve sosyal başarıya aynı anda önem veriyor olmasını da istiyorduk. Test çocuğu olmalarını istemiyorduk. Kendi kriterlerimize uygun bir okul bulduğumuzu düşünüyorum. İyi mi yaptık zaman gösterecek.
Şu anda herşey çok yeni, geceleri uykum kaçıyor. Sanırım yakında ben de düzene girerim:)
Alp alıştı, servisten mutlu iniyor. Değişik geliyor bu okul ona. Umarım hep böyle olur!

1 comment:

Benden Bizden said...

Başarılar dilerim Alp'e. Umarım okul hayatı mutluluk ve başarı dolu geçer :)