Monday, January 28, 2013

0-3 yaş için evde Montessori semineri

Okulumuzda güzel bir seminer olarak. 0-3 yaş arası çocuklar için evde Montessori eğitimi verilecek. Montessori bir felsefe, sadece materyallerle kısıtlı birşey değil. Merak ediyorsanız ilanı aşağıda:

0-3 Yaş İçin Montessori Uygulamaları
Hadi en baştan alalım...
Hayatın ilk izleri oluşmaya başladığında, çocuğumuza sunduğumuz yaşam alanı, ilk objeler ve oyuncaklar ile çocuğumuz kendisini gerçekleştirmeye ne kadar yakın?
Bu süreç ona, ileriki yıllara taşıyacağı özgüvenli, mutlu, huzurlu bir birey olmak için altyapı oluşturuyor mu?
Tüm dünyada 100 yılı aşkın bir süredir uygulanan, çocuga saygı duyma ve kendi başına yapabilme beceresini temel alan Montessori yönteminin 0-3 yaş uygulamalarını daha yakından tanımak,
Montessori felsefesinin bebeğiniz ve çocuğunuzun yaşam alanını düzenleme, çocuk gelişimi için erken dönem obje, oyuncak seçimi ve tuvalet alışkanlığı kazanmaya bakış açısını öğrenmek,
Basit uygulamalar, örnekler ve videolarla hayatınızı “çocuk dostu” hale getirebilmek için,
Sizleri, Küçük Kara Balık Çocuk Evi Montessori eğitim danışmanı Eliane Freina ile düzenlediğimiz, “0-3 yaş arası çocuklar için Montessori Eğitimi Semineri’”ne davet ediyoruz.

Eliane Freina kimdir?
Eliane Freina, 1978’de Avusturya’da doğdu. Grafik tasarım eğitiminin ardından çocuklarla çalışma sevgisi sebebiyle kariyerinde değişiklik yaparak çocuk gelişimi okumaya karar verdi. Klasik sistemde tam aradığı bakış açısını bulamaması onu alternatif eğitim modelleri aramaya yöneltti.
2007-2009 arasında Avusturya’da Montessori eğitimine devam ederken bir yandan da, Viyana “The Children's House International Montessori Kindergarten”da Montessori eğitmenliği görevine başladı. 2009-2011 arasında 0-3 yaş Montessori eğitmenliği kursunu tamamlayarak çalıştığı Montessori Anaokulunda “uzman öğretmen” (Head Teacher) görevini devralan Freina, Eylül 2012’den itibaren KKBCE’de ( www.kkbce.com ) Montessori Danışmanlığı yapıyor.

Tarih: 10 Şubat, Pazar
Saat: 14.30-16.30
Yer: Küçük Kara Balık Çocuk Evi, Salih Omurtak caddesi, No:49, Koşuyolu-Kadıköy
Ücret: 50TL
Kayıt: kayit@kkbce.com
No comments: