Wednesday, May 9, 2012

Yaratıcı bir oyuncak-KAPLA

Ne zamandır değişik bir oyuncak peşindeyim. Bu blogu düzenli okuyanlar bilir, lego dısında oyuncakları pek almıyorum. Gelirse değiştiriyorum. Zira ömürleri 5 dakikalık oluyor. Halbuki legolar ile saatleri geçiyor Alp'in. Bir de tabii erkek çocuk olduğu için arabaları var ama o ayrı bir mesele. Onları başka bir konuma yerleştiriyorum. Kızların bebekleri gibi.

Sonunda bir arkadaşımın evinde gördüğüm KAPLA'yı görünce, işte budur dedim. İnternette ve çok nadiren bazı dükkanlarda satılıyor. Malzeme, fikir çok ama çok basit: Aynı ebatta bir sürü tahta parça. Tıpkı Jenga gibi. Ama daha ince ve daha uzun. Youtube'dan bir bakın, neler yaptıklarını görün onlarla. Biz de ailecek çok sevdik Kapla'yı. 100'lük kutu yetmedi, 200'lük alacağım sanırım. Bu aralar tedarikte bir sıkıntı var galiba, hem Alp'in kuzeni Mira'ya hem de doğum günü olan Nuh'a 100'lük almak istedim ama piyasada bulamadım. Daha küçük kutularını alabildim. Heyecanla devamını bekliyorum.
Bu arada araştırınca, markasının başka olduğu tıpatıp başka ürünler olduğunu keşfettim. Bendeki bilgiye göre orijinali Kapla, diğerleri kopya ama %100 emin değilim. Tek emin olduğum gerçekten çılgın birşey olduğu! Bu da Kapla ile yapılan bir proje :)
3 comments:

ayak izleri-sevgi said...

çok farklı görünüyor.. yaratıcılığı arttıracağı kesin.. benim kızım daha minik.. ama ilerde kesinlikle alırım..

Unknown said...

Süpermis:) Sarp'in gelecegi ALp'inkine benzeyecek. Lego ve belki ahşap oyuncaklar, araba tabii ki. :) Yasasın KAPLA umarım tedariği dağıtımı sıklasir:)

Mutlu Suner said...

@pinar: İnşallah Pınarcığım!