Thursday, March 18, 2010

Tuvalet Eğitimi 3

Nedendir bilinmez, bu kitabı çooook yavaş okuyorum. Sanki elim gitmiyor. Bir arkadasımın dediği gibi, acaba kendime bu işi geciktirmek için bahane mi yaratıyorum? Neyseki blog baskısı var. Mail atıp soranlar var, ne oldu bunun devamı diye. Evet, bugün biraz daha anlatıyorum:

Bu eğitimi vereceğiniz gün, evden herkesi gönderiyorsunuz. Cocugun dikkatinin dağılmaması için. Rahat biryer olsun. Kitapta mutfak tavsiye ediliyor. Tabii mutfak küçükse daha uygun biryer secilebilir. Çocuga içirebileceginiz bütün sıvı çeşitlerini, diziyorsunuz. Bir de ödül yiyecekleri bulunduruyorsunuz.

İlk sırada altını ıslatan bebek var. Bebegin kendi lazımlıgına ya da sizin cocugunuzun lazımlığına oturması gerekecek. Ama önce bebege su veriyorsunuz. Sonra bebegi lazımlıga oturtup çişini yapmasını sağlıyorunuz. Benim bulduğum bebek, karnına bastırarak yapıyor. Bunu fazla hissettirmeden yapın. Çocugunuzun alttan çıkan suya eliyle dokunup, bunu hissetmesini saglıyorsunuz. Çişşş diyorsunuz. Böylece çocuk bağlantı kuruyor. Dolan lazımlıgı tuvalete götürüp beraber döküyorsunuz. Buna aşinalık kazandıktan sonra, öteki adıma geçebilirsiniz.

No comments: